کفش کتونی و پیاده روی

راحتی کفش کتانی سبب شده است برای استفاده روزمره نیز مناسب باشد. از ویژگی های مهم کفش پیاده روی زنانه سبک وزن بودن آن است، انتخاب کفش پیاده روی از جنس چرم سنگین برای پیاده روی قطعا اشتباه است، البته بسته به فصل مورد نظر تنفس پذیر بودن کفش پیاده روی و تحمل کافی در برابر سرما و نفوذ آب اهمیت می یابد. اندازه مناسب – کفش پیاده روی باید به اندازه ای بزرگ باشد که پاهایتان را فشار ندهد ، اما به اندازه کافی کوچک باشد تا نلغزد و باعث ایجاد ترک خوردگی پا نشود. اگر این طور نبود نقطهی انعطافپذیری نامناسب می باشد و ممکن است باعث ایجاد درد در گودی کف پا بشود. برای کاهش درد و حساسیت باید پاشنه پا به طور صحیح داخل کفش قرار گیرد. این کفش ها معمولا از کناره های خود محکم شده اند ولی ویژه یک نوع فعالیت خاص ساخته نشده اند.

اگر میخواهید ورزش هایی انجام دهید که در آن، به سمت جلو حرکت میکنید، مانند دویدن روی تردمیل، و همچنین حرکت به اطراف، در سبک ورزش شما وجود دارد مانند ایروبیک، کفش مربیگری به خوبی میتواند این فشار ها را مهار کند و به حرکت های ورزشی شما جهت دهد تا نیروی کم تری به پا های خود وارد کنید. کف کفش کوهنوردی، عاج دار و در قسمت پاشنه دارای کفی ضخیم تری است تا از لیز خوردن فرد در سطوح شیب دار و ناهمواری ها، و همچنین فرو رفتن اشیا تیز و برنده جلوگیری کند. همچنین تکنولوژی Contagrip در زیره باعث شده تا در تمام شرایط جاده ای مناسب باشد. این تکنولوژی باعث عدم لق زدن کفش در پا شده و فشار های وارده را به خوبی دفع میکند.

در غیر اینصورت هنگام راه رفتن ممکن است پای شما پیچ بخورد و باعث آسیب دیدگی شوید. به علت جابه جایی و تحرک بالا در این ورزش کفی آن نباید طوری باشد که سر بخورد. افرادی که کفش تنیس به پا داشتند بی سر و صدا و آرام حرکت میکردند و صدای پای آن ها روی زمین شنیده نمیشد، در حالیکه صدای راه رفتنِ سایر افراد شنیده میشد. مورد اول استحکام کف کفش و بخصوص لبه های جانبی آن می باشد که از سر خوردن زیر وزنه جلوگیری نماید. کفش هایی که کف آن گرد است، کمک میکند وزن شما، روی تمام کف پا پخش شود و به یک قسمت فشار وارد نشود. مدل پاشنه آن تخت و جنس زیره آن از پلی اورتان با قابلیت ارتجاعی ساخته شده است که فشار وارده به پای شما و عضلاتتان را به حداقل می رساند. سعی کنید در خرید کفش پیاده روی زنانه از کاسه پاشنه کفش نسبتا نرم و با ثبات انتخاب کنید.

کفش کتونی پیاده روی، در قسمت جلو سفت و گشاد است که امکان خم کردن انگشت را فراهم میکند و فشار روی آن ها را کاهش میدهد. در صورت استفاده از زیره کفش فشار وارد شده به پا حین ورزش و پیاده روی کم می شود. خرید کتانی مناسب پیاده روی دارای نکاتی زیادی است که در موارد زیر از آن ها نام خواهیم برد. کفش دوندگی به گونه ای طراحی شده است که فرد را رو به جلو هدایت میکند و نیاز به فشار زیادی روی پا وجود ندارد. کفش کتونی مناسب دوندگی باید ضربه و فشار ناشی از دویدن را روی پاشنه و نُک پا کاهش دهد. قبل از هر چیز، به نیاز روزانه و سبک زندگی خود دقت کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.