کفش پیاده روی چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟

نکته مهم دیگری که در انتخاب کفش مخصوص پیاده روی مردانه و زنانه باید به آن توجه کرد قابلیت تنفس و گردش هوا درون کفش است چرا که پیاده روی به مدت طولانی باعث عرق کردن پا و ایجاد رطوبت درون کفش شده که علاوه بر کلافگی و خستگی زودهنگام شما، زمینه را برای فعالیت باکتری و قارچها فراهم میکند. برای انتخاب کفش پیاده روی نکاتی وجود دارد که باید به آن دقت بسیار کرد در غیر این صورت در دراز مدت پاهایتان دچار آسیب خواهد شد. حالا البته این لباسها و مدهای سوفی ترنر تا پایان بارداری و شروع بارداری بعدی ادامه دارد و همه باید منتظر عکسهای جدید او در این دوران باشیم.

در پایان روز کفش بخرید، پاها کمی در طول روز پاها کمی متورم می شوند، بنابراین در روز بزرگترین حالت خود را دارند. در مسیر عشق و رسیدن به کاظمین، برخی از زوار در حالی که پرچم های بزرگی در دست دارند و پیاده به سمت حرم امام کاظم علیه السلام در حال حرکت هستند، دستگاه های پخش صدا را نیز با خود حمل می کنند تا در مسیر به ویژه قسمت هایی که موکبی نیست، حال و هوای عزاداری را برقرار کنند. در بین زوار افرادی هستند که حدود یک هفته در مسیر کاظمین بوده اند و از طرف دیگر برخی از زائران هر شب از بغداد به زیارت امامین جوادین علیه السلام مشرف می شوند.

برخی از بانوان عراقی هم با نان و پنیر از زائران پذیرایی کرده و برخی دیگر با وسایل خانه خود در مسیر پیاده روی حضور یافته و برای زائران غذای گرم طبخ می کنند. استحکام رویه کفش پیاده روی باید به نحوی باشد که از پیچ خوردگی پا جلوگیری کند و همچنین در برابر فشار های وارده در طی زمان حالت اولیه خود را از دست ندهد. موادی که برای ساخت لایه میانی مصرف میشود بیشتر از فوم بوده و در نتیجه علاوه بر سبک بودن، قابلیت ضربه پذیری بالایی نیز دارد. برای اینکه بدانید کی باید کفش پیادهرویتان را عوض کنید، به زیرههای کفشتان توجه کنید: هنگامی که برجستگیهای زیره فرسوده میشود، پاشنه در یکطرف بیشتر از طرف دیگر مستعمل میشود. زیره این کتونی اسکچرز به شکلی خاص طراحی شده تا بیشترین فشار های وارده را به خوبی با حالت ارتجاعی خود دفع کند. در آستانه شهادت امام کاظم علیه السلام، حضور میلیونی زائران در کاظمین به حدی است که انگار این شهر که در شمال بغداد قرار دارد، بزرگ تر شده و میلیون ها زائر را در خود جای داده است.

سایز پاها در بزرگسالی هم تغییر میکند، لذا هر سال چند بار این تغییرات را اندازهگیری کنید. چکمههایش هم از برند سوئدی معروف، وگابوند «VAGABOND» انتخاب شده است. او این لباس را هم از برند آلمانی DOEN که از برندهای مورد علاقهاش است، انتخاب کرده. همچنین موکب های ایرانی نیز در این مسیر برپا شده که یکی از این موکب ها، موکب آستان قدس رضوی است که در این موکب در کنار طبخ و توزیع غذای گرم، خادمان حرم امام رضا علیه السلام پرچم گنبد مطهر حرم رضوی را در مسیر پیاده روی قرار داده تا زوار بتوانند از آن تبرک جویند. گردش هوا باید در کفش پیاده روی به راحتی انجام شود و امکان تنفس پا در آن وجود داشته باشد. این امر در حالی است که در سال های حکومت بعثی ها و حضور صدام، شیعیان امکان گردهمایی و راهپیمایی نداشتند و این مراسم به صورت محدود و با مشکلات بسیاری برگزار می شد، اما اکنون میلیون ها زائر در ایام شهادت حضرت امام کاظم علیه السلام از مسیرهای مختلف به سوی کاظمین مشرف می شوند و در سلامتی و امنیت به عزاداری می پردازند.