کفش های پیاده روی – مطب دکتر پاک منش

ویژگی هایی که شما را به حرکت تشویق می کنند. انگشتان خود را داخل کفش حرکت دهید. وقتی یک جفت کفش به پا کردید، انگشتان پا را تکان دهید و ببینید آیا فضای کافی در آن دارند. همهی ما سبکها و برندهای خاصی داریم که بهتر با آنها سازگاریم.» بههرحال شاید مجبور شوید چندین جفت کفش پیادهروی را امتحان کنید تا مناسبترین کفش را پیدا کنید. برای رسیدن به سایز مناسب، کفشها را عصر امتحان کنید. راحتیِ کفش مناسب، بلافاصله خود را نشان میدهد و لازم نیست صبر کنید تا پایتان به کفش پیادهروی عادت کند یا جا باز کند. نکته: اینطور نیست که همه کفش های پیاده روی کفی یا پدهای ژله ای داشته باشند، هر چند بسیاری از آنها ممکن است ویژگی هایی داشته باشند که مقاومت و حفاظت از پا را به همراه دارند. اگر بخواهیم از ابتدا توضیح دهیم، یک کفش دومیدانی از یک کفی زیرین، لایه میانی و لایه رویین ساخته شده است.

کفی های کفش که قابل برداشتن هستند را می توان بین جلسات پیاده روی شست یا خارج کرد. کفی. بالشتک ها و محافظ های پا و گودی کف پا. اگر وزنتان زیاد است، کفی کفشتان باید بالشتکهای بیشتری داشته باشد تا وزن شما را بهصورت مساوی روی زمین پخش کند، برای وزن زیاد پاشنه کفش پهنتر است، این خاصیت شما را کمتر خسته میکند. اکثر خانم ها از درد کمر و زانوی خود هنگام پیادهروی های طولانی و ایستادن های زیاد گلایه دارند. در این شرایط کفش مخصوص پیاده روی به کمک شما آمده تا نه تنها این فشار را به حداقل ممکن رساند بلکه فشاروارد شده از سمت زمین بر پا و کمر را نیز تا حد زیادی کاهش دهد. مطمئناً این هزینه اضافی که برای خریدن یک کفش پیاده روی ایده آل می کنید، به شما این اطمینان را می دهد که دچار آسیب دیدگی، بی ثباتی و درد پا نخواهید شد.

کفش های پیاده روی از ویژگی هایی برخوردارند که دیگر کفش ها از آنها بی بهره هستند. تا به راحتی بتوانید با آن به دویدن و پیاده روی بپردازید. پای هر فرد نیازهای خاص خودش را دارد و لازم است هنگام خرید به این نیازها توجه شود. به احساسی که نسبت به کفش دارید، توجه کنید. برای اینکه بدانید کی باید کفش پیادهرویتان را عوض کنید، به زیرههای کفشتان توجه کنید: هنگامی که برجستگیهای زیره فرسوده میشود، پاشنه در یکطرف بیشتر از طرف دیگر مستعمل میشود. اما همه کفش های پیاده روی به طور یکسان تولید نشده اند. در اینجا به برخی از ویژگی هایی که باید از کفش های پیاده روی انتظار داشت ،می پردازیم. هنگامیکه کنارهها یا پایین زیره فرورفتگیهایی دارد به علت از بین رفتن ضربهگیر، زمان خریدن کفش جدید است.

شناختن قسمت های پایه یک کفش پیاده روی می تواند به شما کمک کند تا کفش مناسب خود را در بین سبک ها و برندهای مختلف موجود بیابید. اما خب از ظاهر هم نمی شود چشم پوشی کرد زیرا وجود یک کفش ورزشی زیبا در جاکفشی انگیزه بیشتری برای ورزش کردن به شما می دهد. پس ارزش دارد که برای پیدا کردن یک جفت کفش مناسب پیادهروی هزینه کنید. برای جلوگیری از مشکلات دردناک پس از پیادهروی، هنگام خرید یک جفت کفش پیادهروی، شکل و اندازه پای خود را در نظر بگیرید. پس اگر ما به فکر تناسب اندام و سلامت بدن خود نباشیم، در زمان کوتاهی به نقطهای غیر قابل جبران خواهیم رسید. قیمت این کفشها تابعی از نام برند، مواد اولیه بکار رفته، تکنولوژی و بسیاری از موارد دیگر است، به همین دلیل نمیتوان قیمت مشخصی برای آنها تعیین کرد. بنابراین اگر قصد پیاده روی در مسافت های بیش از 10 کیلومتر در یک زمان را دارید باید از کفش های زیرسازی شده مخصوص دویدن استفاده کنید اما در عین حال کفشی را انتخاب کنید که سایر معیارهای لازم برای یک کفش پیاده روی خوب را نیز داشته باشد.