ویژگیهای کفش پیادهروی • کفش پیاده روی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

کفش های دویدن چند منظوره هستند و طراحان، پیوسته در حال کار روی جدیدترین متدهای روز برای طراحی این نوع کفش ها هستند تا آن ها را با توجه به نیاز کاربران مختلف با درجه انعطاف پذیری، ارتفاع پاشنه، ثبات و زیرسازی های متفاوت به بازار عرضه کنند. در حالی که کفش های پیاده روی اغلب از تکنولوژی عقب مانده و در طراحی آن ها راحتی افراد به کارایی بیشتر پیاده روی ترجیح داده می شود. هرچه این منافذ بیشتر باشند بهتر است. در خصوصیات کفش پیادهروی مهم است بدانيد که پاهای شما هرگز نباید مجبور شوند بعد از مدتی راه رفتن با يک کفش به شکل کفش دربيايند.

قبل از خرید کفش با آن راه بروید. زیرا هر چقدر پیاده روی به سلامت بدن شما کمک کند ، پوشیدن کفش نامناسب به بدن شما آسیب می رساند. به یاد داشته باشید، کفشهای شما باید مطابق با فرم پاهایتان باشد. در ایران چند سالی است که تولیدیهای زیادی شروع به تولید کفشهای ورزشی کردند که از نظر کیفی قابل مقایسه با برندهای مطرح جهان است. برای خرید عمده کفش ورزشی و کفش پیاده روی به صورت مستقیم از تولیدی کفش، میتوانید وارد سایت یا اپلیکیشن علی ویترین شوید و با مقایسه محصولات و قیمتهای فروشندگان عمده کفش، خریدی آسان و مطمئن را تجربه کنید. اگر به دنبال کفش يا ساير لوازم شخصی میگردید، میتوانید از اپليکشن واسط کالا نيز استفاده کنيد. زیره کفش نیز نباید لغزنده باشد. زیره کفش فاکتور مهم بعدی است که باید به آن دقت کرد، بخصوص در ورزشهایی همچون پیاده روی و دویدن که میزان استحکاک زیاد است باید دارای زیرهای مقاوم و با کیفیت باشد تا به پاشنه و پنجه پا فشار نیاید و از شوکهای وارده به پا جلوگیری کند.

بدون شک یکی از موارد مهم هنگام پیاده روی خواهد بود ،هنگام پیاده روی حجم پای شما هم از نظر طولی و هم عرضی (حدود 1 سانتی متر) افزایش خواهد یافت، بنابراین وجود فضای کافی در قسمت پنجه ی پا بسیار مهم است، به نحوی که حدود 1 سانتی متر بین انگشتان پای شما و سر کفش فاصله وجود داشته باشد و عرض کفش نیز امکان حرکت آزادانه انگاشتانتان را به شما بدهد. اگر حداقل یک و نیم اینچ (1.3 سانتیمتر) بین بلندترین انگشت پا و انتهای کفش خود ندارید تقریباً بهاندازه عرض انگشت خود اندازه بزرگتری را امتحان کنید. آیا به دنبال یک کفش پیاده روی زنانه ایده آل برای خود هستید؟

هر بار که به خرید کفش میروید، باید پای خود را اندازه بگیرید. انگشتان پای خود را داخل کفش تکان بدهید و اگر امکان دارد، کمی اطراف مغازه قدم بزنید. بعد از مدتی پیادهروی و در انتهای روز که پاهای شما در بزرگترین حد خود است، کفش بخرید. در بعدازظهر که پا به بزرگترین میزان خود رسیده است، کار اندازگیری پا را انجام دهید. در حالی که برای پیاده روی نیازی به زیرسازی اضافی در بخش جلویی کفش نبوده و اغلب در ناحیه پاشنه کفش نیز زیرسازی کمتر از کفش های دوندگان انجام می شود. تقریباً کمتر کسی را میتوان پیدا کرد که نام برندهای شناختهشدهای مانند نایک و آدیداس را نشنیده باشند. در خرید کفش برای ورزش چیزی که بیش از همه باید به آن توجه کرد این است که کفش پای شما را بطور کامل پوشش دهد و باعث پیچخوردگی پای شما نشود. جنس زیره از لاستیک می باشد و از ویژگی های زیره می توان به مقاوم بودن در برابر سایش و آج دار بودن اشاره کرد.