ویژگیهای کفش پیادهروی • کفش پیاده روی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

همچنین کفشهایی را بخرید که دارای حداقل مواد شیمیایی باشد. رویه کفش پیاده روی باید از الیاف کتان باشد و در آن حداقل مواد شیمیایی استفاده شود تا از بروز حساسیت ها جلوگیری شود و همچنین به تهویه در کفش که یکی از عوامل جلوگیری از بیماری های قارچی در قسمت پا می باشند کمک کند. 2- هنگام پیاده روی ، ضربه ی اول به پاشنه ی پای شما می خورد و بعد از آن به صورت منظم ضربات از پاشنه به پنجه پا در گردش خواهند بود، بنابراین وجود یک بالشتک منعطف، که امکان بالایی برای خم کردن انگشتان پای شما فراهم کند در کفش پیاده رویتان ضروری است. 5- متناسب بودن سایز کفش، بدون شک یکی از موارد مهم هنگام پیاده روی خواهد بود ،هنگام پیاده روی حجم پای شما هم از نظر طولی و هم عرضی (حدود ۱ سانتی متر) افزایش خواهد یافت، بنابراین وجود فضای کافی در قسمت پنجه ی پا بسیار مهم است، به نحوی که حدود ۱ سانتی متر بین انگشتان پای شما و سر کفش فاصله وجود داشته باشد و عرض کفش نیز امکان حرکت آزادانه ی انگاشتانتان را به شما بدهد.

کفش باید در پا محکم و راحت باشد اما نباید آنقدر سفت باشد که نوک انگشتان را فشار دهد و یا روی پا در اثر سفتی بیش از حد بندهای کفش درد بگیرد. همچنین کفش منتخب نباید دارای ارتفاع زیاد باشد زیرا میتواند باعث دردسر شود. کم بودن مواد شیمیایی همچنین به تهویه کفش کمک میکند و احتمال بروز بیماری قارچی در پا را کاهش میدهد. همچنین کفش شما باید پاشنهی پای شما را در بر بگیرد و قدرت محافظت از آن را نیز داشته باشد. یکی از ویژگی های کفش پیاده روی خوب وزن آن است. یکی از وسایل ضروری برای شروع پیاده روی داشتن کفش مناسب است. پس تا انتهای متن با ما همراه باشید تا مناسب ترین کف برای پیاده روی را به راحتی انتخاب کنید. متاسفانه ما انسانها با پیشرفت تکنولوژی و خدمات روزافزون آنها هر روز کم تحرکتر میشویم زیرا عملا با یک موبایل هوشمند و تنها با ورود به یک برنامه خاص، تمام کارهای معمول که نیاز به تحرک ما را داشت را، میتوانیم انجام دهیم؛ حتی نان گرفتن!

برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید تا آنچه که باید در خرید و انتخاب یک کفش خوب و مناسب در نظر بگیریم برایتان توضیح دهیم. به دنبال زیره هایی با زبری مناسب باشید. توجه داشته باشید که شما برای پیاده روی به کفشی نیاز دارید که سبک باشد؛ به این ترتیب این کفش نمی تواند چرم یا ساق دار باشد، کفشی سبک تر است که جنس رویه آن پارچه ای باشد تا ضمن به جریان انداختن هوا در داخل کفش در حین پیاده روی شما را خسته نکند. نکته مهم دیگری که در انتخاب کفش مخصوص پیاده روی مردانه و زنانه باید به آن توجه کرد قابلیت تنفس و گردش هوا درون کفش است چرا که پیاده روی به مدت طولانی باعث عرق کردن پا و ایجاد رطوبت درون کفش شده که علاوه بر کلافگی و خستگی زودهنگام شما، زمینه را برای فعالیت باکتری و قارچها فراهم میکند.

در صورتی که دمای پاها افزایش پیدا کند، دمای کل بدن بالا رفته و شما به سرعت احساس خستگی میکنید ولی اگر کفش ورزشی شما قابلیت تهویه هوا را داشته باشد، دمای پا و بدنتان کنترل شده و بیشترین لذت را از ورزش خواهید برد. کفیهایی که نازک هستند قابلیت محافظت از پای شما را ندارند و باعث اذیت و ناراحتیه پای شما میشوند. کفشی با برآمدهترین کفی را امتحان کنید. کفش مناسب کفشی است که بتوان در موقعیتهای مختلف هم در سفر هم در مکانهای دیگر بهراحتی از آن استفاده کرد. قبل از خرید، هر دو لنگه کفش را بپوشید و مقداری با آن راه بروید تا از راحتی و سبکی آن اطمینان حاصل نمایید. البته می توانید این ۳۰ دقیقه را به دو زمان ۱۵ دقیقه ای یا ۳ زمان ۱۰ دقیقه ای تقسیم کنید.