خرید بهترین کفش پیاده روی مردانه بازار ایران – ورندل

لازم به ذکر است با مشاهده ظاهر کفش نمی توان تخمین درستی از ارتفاع پاشنه آن داشت زیرا گاهی کفش ها ظاهرا پاشنه های توکار بلندی دارند اما بعد از پوشیدن متوجه می شویم پاشنه پا در ارتفاع کمی نسبت به زمین قرار می گیرد. همچنین استفاده از کفه های اورتولایت (Ortholite) نیز راحتی این کفش را دوچندان می کند. کفش های دویدن برای حرکاتی که پاشنه تا پنجه پا را درگیر می کند طراحی شده و با توجه به شیوه دویدن فرد و برای ایجاد زیرسازی و تکیه گاه مورد نیاز، ممکن است دارای پاشنه باشد. از آن جا که یک دونده حین دویدن به زیرسازی بیشتری در ناحیه پاشنه پا و کف جلوی پا نیاز دارد به همین دلیل در کفش های مخصوص دویدن از سیستم زیرسازی هوا برای این منظور استفاده می شود.

سایز استاندارد نیز از اهمیت ویژهای برخوردار است. کفش پیدا روی هم استاندارد خودش رو داره و صرف اینکه پاشنه بزرگی داره یا مچ پا رو فیکس میکنه نمیشه گفت ایده اله. به عنوان مثال استفاده از کفش های دویدن هنگام انجام تمرینات پلیومتریک از چرخش سریع روی پاشنه جلوگیری می کند و انعطاف پذیری کفش های ترینینگ برای انجام تمرینات را نخواهد داشت. عدم تهویه اجازه نمی دهد رطوبت از کفش خارج شود این منجر به بسیاری از مشکلات پوستی مانند تاول، بثورات و عفونت می شود. بر این اساس تکنولوژی Micro G نیز در کفش آندر آرمور استفاده شده است. در طراحی و تولید کفش ریبوک از تکنولوژی ZPump برای ساخت کفشها بر اساس قالب پا استفاده شده است. از این کفش ها معمولا برای انجام تمرینات شدید در کلاس های ورزشی، اردوگاه های فضای باز ورزشکاران، هنگام بلند کردن وزنه، انجام تمرینات قدرت و چالاکی، ایروبیک و غیره می توان استفاده کرد و به طور کلی می توان گفت برای هر بسیاری از حرکات ورزشی به جز راه رفتن و دویدن مناسب می باشند.

به طور کلی ارتفاع مناسب پاشنه کفش های دویدن با توجه به این که دونده ابتدا کدام قسمت کف پایش را روی زمین می گذارد تعیین می شود. کفش های دویدن به گونه ای طراحی شده که ثبات مورد نیاز دونده ها با استفاده از پاشنه توکار تامین شود. کفیها بیشتر از جنس پلاستیک فشرده تولید میشوند. میزان مقاومت در برابر ضربه و همچنین انتقال ضربه به پا در کفش اسپرت مردانه و زنانه تا حد زیادی به جنس و نوع طراحی کفی و لایه میانی کفش بستگی دارد. اگر فرد ابتدا پاشنه را روی زمین می گذارد نیاز به پاشنه اضافی نیست اما در صورتی که ابتدا با کف جلویی پا به زمین ضربه می زند باید از کفش های با پاشنه مرتفع تر استفاده کند. هنگامی که برای خرید به یک کفش فروشی مراجعه می کنید باید مطرح کنید که به دنبال خرید کفش پیاده روی زنانه هستید تا فروشنده کفشی مناسب را در اختیار شما بگذارد.

کفش هایی که از ناحیه قوس وسط خم می شوند برای پیاده روی مناسب نمی باشند. برای انتخاب کفش مناسب پیاده روی و دویدن ابتدا با برندهای مختلف کفش آشنا شوید و قبل از خرید به معیارهایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم دقت لازم را داشته و در صورت نیاز با متخصصین در این زمینه مشورت کنید. الان وقت آن است که تنبلی را کنار بگذارید و دست به کار شوید. اگر محصولی که می خرید در این رنج باشد خیلی دیرتر خسته می شوید و می توانید زمان بیشتری راه بروید. در فرآیند راه رفتن، ابتدا پاشنهی پا و سپس کف و پنجهها روی زمین قرار میگیرند. پاشنه کفش پیاده روی مردانه نباید خیلی ضخیم یا خیلی نرم باشد، هر کدام ممکن است هنگام راه رفتن مشکلاتی را برای شما به وجود آورند. کفش های تریل رانینگ (دویدن در طبیعت، کوهستان و مکان های غیر از جاده و زمین مسطح) نیز معمولا پاشنه های پهن دارند.