تاریخچه و داستان جالب کفش کانورس الستار/ آلستار یا آل استار – All Star Converse

کفش های آل استار و کانورس که در دهه های گذشته توانسته اند در صنعت کفش های کتانی برای پسرها و دخترها را زیر و رو کنند ،با گذشت زمان هنوز هم جایگاه خود را حفظ کرده و از محبوب ترین نوع کفش ها و از راحت ترین کتانی ها باشد. با فرا رسیدن سال 2020 کمپانی کانورس رسماً صد و سومین سالگرد خود را جشن گرفت. در طول جنگ جهانی دوم ، کانورس تولید خود را به تولید کفش برای ارتش تغییر داد. طرفداران کانورس طی سالهای 1950 و 1960 این کمپانی را به ایجاد یک تندیس امریکایی همراه با کتاب سال کانورس ترغیب کردند.چارلز کرینز هنرمند,هنری را اراﺉه داد که در آن نقش کانورس را در زندگی ورزشکاران دبیرستانی و دانشجو به نمایش گذاشت. در 9 جولای 2003 نایک مبلغ 309 میلیون دلار به کانورس پرداخت کرد و در سالهای 1980 نایک به پیشرفت سال 2005 دست پیدا کرد تا بار دیگر کفش منتخب دهه را به بازار عرضه کند و کفش”چاکز” بار دیگر به عنوان پدیده ی فرهنگی سال معرفی شد.در نتیجه کمپانی نایک برند کانورس را به داد و ستد در زمینه هایی غیر از تولید کفش که بیشتر وابسته به برندهای دیگر بود,ترغیب کرد.

کتانی های کانورس (در ایران بیشتر به نام آل استار معروف است) با قدمت ۱۰۰ ساله جزو پرطرفدارترین و مقاوم ترین کفش های دنیا می باشد. امنیت کفش : گفتنی است لایه محافظ از پنجه علاوه بر امنیت انگشتان پا ، بهراحتی بیشتر پا در کفش کمک میکند. ساق کوتاه و بلند : کفش های کانورس در دو مدل ساق بلند و کوتاه عرضه می شود (بیشتر مدل ها ساق بلند می باشند) و همه مدل ها با بند بسته می شوند. شما کدام یک از مدل های کفش زنانه all star را در کمدتان دارید و بیشتر از سایر آیتمها میپوشید؟ اگر مشتاق شدید که مدل های کفش زنانه all star ساده، نقاشی شده، پترندار و… کفش کتانی طرح Converse All Star ساقدار، مناسب خانمهایی است که اهل ورزش و پیادهروی هستند.

ممکن است حتی بعد از خرید هم متوجه این موضوع نشوید. تنوع رنگ : از ویژگی عالی این سری کفش می توان به تنوع رنگ بالا اشاره کرد. مدل های حاصل از این همکاری از ماه ژوئن ۲۰۱۸ دیده می شود، زمانی که جاناتان اندرسون کلکسیون بهار و تابستان ۲۰۱۸ در نمایشگاه مد Uomo Pitti در فلورانس رونمایی کرد. رویه : رویه کتانی های این برند پارچهای و از جنس کتان تهیه شده است. مارکز کانورس (Converse Marquis (کارخانه کفش Rubber Converse را در سال ۱۹۰۸ تاسیس کرد ، کانورس در اصل کفشهایی برای بازی فوتبال و نتبال (نوعی از بسکتبال که به بسکتبال بانوان معروف است) طراحی میکرد.

علاوه بر آن از کفشهای کانورس برای دوران جشن رنسانس نیویورک,توسط تیم بسکتبال حرفه ای آفریقا و امریکا استفاده شده است.در سال 1962 مرکز Wilt Chamberlain مرتبط به مبارزان فیلادلفیا به دلیل استفاده از کفشهای چاکز در مسابقاتNBA نمره ی 100 را کسب کردند,همینطور در 2 مارس در شهر نیکز نیویورک و در شهر هرشی پنسیلوانیا 169 تا 147 نفر ورزشکاران در مسابقات پیروز میدان شدند و این بدلیل استفاده از کفش کانورس بود. تضادها و شباهت های بین دنیای کانورس و جی دبلیو آندرسون یک فضای پرتنش فرهنگی ایجاد میکند که این آرزوی هر طراح است.کفش کانورس ایکس جی دبلیو آندرسون حدودا بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ یورو قیمت دارد.در آخر باید گفت در دوره ای که هر سال با یک طرح جدید از کتانی ها روبرو هستیم، ماندگاری یک طرح (با تغرات بسیار جزیی) به مدت یک قرن بی سابقه است. امروز سبد سهام این شرکت شامل محصولاتی با مارک های تجاری ، کونس ، چاک تیلور ال استار ، وان استار ، جک پرسل ، استار چرون است.