تاریخچه و داستان جالب کفش کانورس الستار/ آلستار یا آل استار – All Star Converse

کانورس در سال ۱۹۳۲ به دلیل تاثیرگذاری تایلر در بازاریابی و تکامل کفش، اسم او را در کنار آن قرار داد، و امضای او را به هر دو طرف لوگو آل ­استار با وصله­ای اضافه کرد که باعث تقویت مچی کفش می­شد. به دلیل متفاوت بودن سایزبندی در برندهای مختلف کفش، توصیه میشود پایتان را به سانتی متر CM اندازه گیری نمایید. کانورس Converse یکی از محبوبترین برندهای تولید کننده کفش در سرتاسر جهان است. سعی کنید لباس هایی که به همراه این کفش به تن می کنید، به رنگ تیره باشد. طرفداران کانورس طی سالهای 1950 و 1960 این کمپانی را به ایجاد یک تندیس امریکایی همراه با کتاب سال کانورس ترغیب کردند.چارلز کرینز هنرمند,هنری را اراﺉه داد که در آن نقش کانورس را در زندگی ورزشکاران دبیرستانی و دانشجو به نمایش گذاشت. همچنین گفتنی است تا زمان جنگ جهانی دوم هم رویه و هم زیره کفش کانورس، مشکی بود و بعدها مدلهای دیگری چون کانورس قرمز و کانورس چرم در رنگهای مختلف نیز به خط تولید این کمپانی اضافه شد.

ضربهگیر بودن از دیگر ویژگیهای یک کفش پیاده روی خوب است. به پا کردن آل استار حس اصیل بودن رو میاره. آل استار هم برای جلب مشتری کفش های رنگی و شاد رو تولید کرد. این کفش زیبا در عین راحتی، به ظاهر شما جلوهی اسپرت میبخشد. زمانیکه جنگ جهانی دوم در سال 1941 در ایالات متحده آغاز شد,کانورس شروع به تولید کفش لاستیکی و تجهیزات حفاظتی نظامی کرد. تا ۷۵ سالگی تولید آلاستار در سال ۱۹۹۲ بیش از نیم میلیارد جفت کفش به فروش رفته بود که بخش اعظم آن در بازارهای خارج از آمریکا بود. در همه این سالها ستارههایی که میخواهند «استیلشکنی» خود را به نمایش بگذارند با شیکترین لباسها از یک سو و با کفش آلاستار بر پا از سوی دیگر در مجامع عمومی و روی فرشهای قرمز ظاهر میشوند. کفش آل استار پرفروش ترین کفش دنیا که محبوب مردم سراسر دنیاست از حدود صد سال پیش همه کفش آل استار می پوشن!

به گزارش برترین ها به نقل از دویچه وله؛ کفش کتانی “آلاستار” در همه دنیا شناخته شده است و کمتر کسی است که اصل یا کپی آن را نپوشیده باشد. در لباست نباید از رنگ کفش استفاده کنی. حتمالا تو هم یک جفت کفش آل استار داری که تو هر مناسبتی به پا می کنی. آقای مارکز کانورس ( Marquis Converse ) موسس این کارخانه، کفش هایی برای بازی فوتبال و نتبال ( که نوعی از بسکتبال که به بسکتبال بانوان معروف است ) طراحی می کرد. درواقع باید بگوییم که آل استارز نوعی کفش کتانی راحتی است که نخستین بار، شرکت کانورس در اوایل قرن بیستم، اقدام به تولید آن کرد. کفش راحتی بزرگسال مدل Chuck Taylor All Star از برند کانورس تولید شده است. بیش از صد سال از تولد این مدل اسنیکرز های ساده و زیبا می گذرد و هم چنان هم، آل استار روی مد است.

انتخاب کفش مناسب، ساده و راحت از مهمترین عوامل برای استفاده روزمره محسوب میشود. در سال 1932 چاک تیلور، بسکتبالیست معروف عاشق این کفش ها شد! همین امر نیز موجب شد تا کمتر از دو سال بعد، طراحان آل استار نام او را نیز به برچسب گرد لاستیکی کفش مردانه خود اضافه کنند. کفش آل استار کفشی که هر آمریکایی حتما یک جفت ازش داره! 4 سال بعد ورزشکارهای آمریکایی آل استار رو در بازیهای المپیک به پا کردن! میشه آل استار رو در مهمونی های نیمه رسمی هم با لباس ست کرد. حالا دیگه برای هر سلیقه ای میشه کفش با رنگ دلخواه رو پیدا کرد. کپی غیرمجاز از کفش کتانی آلاستار همواره یکی از مشکلات این کارخانه بوده است. برترین ها: کفش کتانی “آلاستار” با بیش از یک میلیادر جفت به فروشرفته، موفقترین مدل کفش در تاریخ است. اکنون باید سه خط موازی روی کفش خود داشته باشید و هر بند باید در سمت متفاوتی باشد.