بهترین کفش پیاده روی و دویدن 2022 برای خرید

کفش پیاده روی مردانه عموماً رویهای کوتاه دارد تا پاشنه پا قابلیت حرکت بیشتری در آن داشته باشد، همچنین پنجه این کفشها باید قدری پهنتر از کفش معمولی باشد تا فشار به انگشتان وارد نشود. شیوه طراحی کفش مخصوص پیاده روی به گونهای است که رویهای کوتاه داشته باشد تا پاهای شما در زمان راه رفتن یا دویدن آزادی بیشتری داشته باشد. معمولاً کفشهای پیادهروی و کتانی را بر اساس شیوه استفاده و محیطی که قرار است پوشیده شود، طراحی میکنند. در طراحی کفش پیاده روی بر اساس استانداردهای موجود باید برای قسمت پنجه فضای بیشتری در نظر گرفته شود که پا تحت فشار نباشد.

نوع طراحی کفش باید در پنجههای پا به گونهای باشد که شخص احساس راحتی داشته و در هنگام حرکت پنجههای او تحت فشار نباشد. در پایان مقاله به معرفی چند برند و مدل خواهیم پرداخت که در عین طراحی فوقالعاده و راحتی عالی، قیمت مناسبی نیز دارند. علاوه بر این، زیره کفش پیادهروی نیز باید دارای طراحی مناسبی باشد تا قوس کف پاهای شما را پوشش داده و باعث وارد شدن آسیب به این ناحیه نشود. خاصیت جورابی بودن این کفش که شکل پا را به خودش میگیرد و بدون اینکه فشار مضاعفی را به پا وارد کند کاملا اندازهی آن می شود یکی دیگر ازویژگی های بارزاین مدل کتانی میباشد وجود کفههای طبی که کاملا با ارگونومی پا همسان می شوند نیز باعث ایجاد راحتی بی حد و اندازه ی این کفش می گردد. کفشی که در این بخش معرفی می کنیم، یکی از بهترین کفش های پیاده روی زنانه نیوبالانس می باشد.

اکثر کفش های پیاده روی جهت بهبود کارکرد کفش از بند برای بستن کفش استفاده میکنند که این مدل هم با بند بسته می شود. تلاش میکنند تا با بکارگیری تکنولوژیهای خاص، قابلیت تنفس در محصولات خود را بهبود داده و تسریع کنند. زمانی که میخواهید کتانی یا کفش برای پیاده روی و دویدن انتخاب کنید، به قابلیت تنفس آن خیلی دقت کنید. کفشهای خیلی باریک یا خیلی پهن میتوانند منجر به تاول و پینه دردناک شوند. کفش های پیاده روی اسپرت که دارای سیستم لایه گذاری کوشن (Cushioning) خود هستند میتوانند انتخاب بسیار مناسبی به عنوان کفش روزمره باشند. به همین دلیل نیز در ساخت اکثر کفشها یا کتانیهای مخصوص پیاده روی، از رویه پارچهای و لایه میانی با جنس EVA استفاده میشود تا علاوه بر وزن کم، ویژگی های تنفس و راحتی را نیز داشته باشد. تنفس خوب کفش با گردش هوا در قسمت داخلی، علاوه بر خنک نگاه داشتن پا از تعرق آن نیز جلوگیری میکند.

گردش هوا در کفشهایی با رویه پارچهای بیشتر بوده و به همین دلیل نیز اکثر برندها برای تولید کتانی های واکینگ و رانینگ از پارچههای مخصوص استفاده میکنند. یکی از این تکنولوژیها که برند آدیداس از آن استفاده میکند باعث گردش سرسع هوا در داخل کفش و خنک شدن پا خواهد شد. چرا که فعالیت بدنی زیاد باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و در نتیجه میزان گردش خون فرد بالا خواهد رفت. خم شدن پنجه پا در برخی موارد باعث وارد آمدن آسیب به پای شما خواهد شد بنابراین زمانی که کفش انعطاف بیشتری داشته باشد، کمتر احساس درد خواهید داشت. زمانی که صحبت از کتانی رانینگ میشود، معمولا اولین نامی که به ذهن متبادر خواهد شد، کفش ورزشی مردانه نایک است. در نتیجه زمانی که راه میروید یا میدوید، ضربه، شوک و فشار وارده به کفش توسط این بالشتکها جذب شده و به پاهای شما منتقل نخواهد شد.