آموزش استفاده از کفش آل استار با استایل های مختلف – زیبامون

این کتانی ها که در دنیای امروز به اختصار چاکس Chucks هم نامیده میشوند صد در صد کلاسیک محسوب میشوند و می توان آن ها را چشم بسته با هر لباسی ست کرد حتی لباس شب. در واقع مشکلی نیست اگر دوست دارید لباس های پایه بپوشید و این استایل مورده نظرتان است اما اگر می خواهید تلاش بیشتری روی استایل تان بگذارید بهتر است فقط یک آیتم پایه در بین لباس هایتان باشد و آن ایتم پایه این بار قرار است که کفش آل استار تان باشد. کل لباس هایتان را تک رنگ انتخاب کنید و فقط آل استارتان را یک رنگ مخالف با آنها قرار دهید,تا استایل و تیپتان کامل شود. اولین کفش بسکتبال مارک “آل استار” با رنگ مشکی در سال ۱۹۱۷ تولید و روانه بازار شد.

کفش آل استار کانورس برای اولین بار در سال ۱۹۱۷ معرفی شد! بر روی کفش کتانی آل استار در سال ۱۹۲۳ یک برچسب گرد چسبانده شد و این کفش از آن سال با نام “Converse All Star Chuck Taylor” شهرت یافته است. چاک تیلور “Chuck Taylor” که در کارخانه “Converse” کار میکرد و خودش بسکتبالیست بود از سال ۱۹۲۱ شروع به تبلیغ برای استفاده از این کفش در بین بسکتبالیستها کرد. مارکز کونورز ” Marquis Converse” کارخانه “Converse Rubber Shoe Company” را در سال ۱۹۰۸ تاسیس کرد که در آغاز تولید آن فقط کفشهای زمستانی بود و بعدا به تولید کفشهای ورزشی (بسکتبال، کشتی، تنیس، ماهیگیری و غیره) نیز روی آورد. تا سال ۱۹۶۶ کفش کتانی آلاستار فقط به دو رنگ سیاه و سفید تولید میشد که از این سال به بعد رسما به هفت رنگ افزایش یافت. کفش راحتی مدل Chuck Taylor All Star نیز ازجمله تولیدات خوشساخت و کلاسیک این برند است که برای استفاده روزمره میتواند بهترین انتخاب باشد.

کفشی که برای استفاده روزمره انتخاب میکنید باید علاوه بر دارا بودن راحتی و کیفیت خوب، طراحی زیبایی داشته باشد. کفش خوشگلی بود ولی در مقایسه با Air Jordan حرفی برای گفتن نداشت. کانورس با فوت تایلر در سال ۱۹۸۶، یک سال بعد از اینکه نامش در تالار مشاهیر بسکتبال ثبت شد، سلاح مخفی خود را نیز از دست داد. مایکل ریچاردسون دفاع تیم­های نیویورک نیکس، گلدن استیت واریرز، نیوجرسی نتز از سال ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۶ به خاطر می­آورد: « بازیکنان NBA چاک تایلرز می­پوشیدند و بهترین بودند، برای همین همه می­خواستند این کفش را بپوشند. ساق این کتانی کوتاه بوده و رویهی پارچهای آن از جنس کتان است. کانورس یکی از مشهورترین برندهایی است که کفشهای محبوب آل استار را با رنگها متنوع میکند. گفتنی است، لایه محافظ از پنجه، بهراحتی بیشتر پا در کفش کمک میکند. رویه این کفش پارچهای و از جنس کتان ساخته شده است.

روی لوگو و کف کفش خطوط میهن ­پرستانه قرمز و آبی نقش بسته بود(رنگهای پرچم امریکا) این طرح از زمان جنگ جهانی دوم برای کفشهای ورزشی رسمی در نظر گرفته شده ­بود. این اسنیکرزها ( کفش کتانی )، از متداول ترین و شناخته شده ترین کتانی های بسکتبال بودند و به سبب همین پیشینه و سادگی طرح شان، محبوب و ماندگار باقی ماندند. در سال ۱۹۹۲ به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد کفش ، کفش طرح راه راه و ستاره دار از طرف کمپانی کانورس ساخته شد و به موسسه اسمیتسونین Smithsonian که بزرگترین آرشیو نگه داری تاریخ آمریکاست هدیه داده شد.